Vernieuwde Nissan X‑Trail oogt véél stoerder, maar is qua techniek vertrouwd
Alle details over de aanpassingen
AutoRAI.nl
Nissan geeft de X-Trail een update met een stoerder uiterlijk, extra comfort en modernere technologie. De geëlektrificeerde familie-SUV beschikt voortaan onder meer over Google built-in, een vernieuwde 3D Around View Monitor met acht verschillende camerabeelden en een avontuurlijker uitgevoerde N-TREK. Voor Nederland blijft Nissan vasthouden aan e-POWER met voorwielaandrijving en e-POWER in combinatie met e-4ORCE-vierwielaandrijving. De prijzen beginnen bij € 48.990. De eerste exemplaren worden vanaf december aan Nederlandse klanten geleverd.
Kwart eeuw Nissan X-Trail
De Nissan X-Trail draait inmiddels een kwart eeuw mee. In die periode heeft de SUV vooral naam gemaakt met zijn ruime interieur, praktische karakter en veelzijdigheid. Met de nieuwste update brengt Nissan het model weer bij de tijd, zonder de bekende eigenschappen van de X-Trail overboord te zetten. Zowel het exterieur als het interieur is aangepakt, terwijl ook de technologie aan boord een flinke stap vooruit zet.
“In 25 jaar X-Trail zijn klanten de combinatie van avontuur, praktische bruikbaarheid en geavanceerde vierwielaandrijving gaan waarderen. De vernieuwde X-Trail bouwt daarop voort met een krachtiger design, slimmere technologie en het vertrouwen van e-POWER-technologie van Nissan”, aldus Cliodhna Lyons, Region Vice President, Product, Services & Marketing Strategy van Nissan AMIEO.

Stoerder gezicht voor Nissan X-Trail
De veranderingen zijn het duidelijkst zichtbaar aan de voorkant. Nissan geeft de X-Trail een bredere en strakker getekende V-Motion-grille. Ook de luchtinlaten en het onderste gedeelte van de bumper zijn opnieuw ontworpen. Afhankelijk van de gekozen uitvoering worden verschillende carrosseriedelen, waaronder de bumpers en wielkastranden, afgewerkt met hoogglans zwarte accenten.
Ook aan de achterzijde zijn er wijzigingen. Nieuwe volledig led-achterlichten zorgen voor een modernere en scherper herkenbare lichtsignatuur.
Tegelijkertijd breidt Nissan het kleurenaanbod uit met Universal Blue en Baja Storm. De N-CONNECTA en TEKNA krijgen standaard 19-inch lichtmetalen velgen, terwijl de TEKNA PLUS op 20-inch exemplaren staat. Voor de N-TREK ontwikkelde Nissan een eigen 19-inch velgdesign, voorzien van Magma Red-details.
Interieur comfortabeler en veelzijdig
Ook binnenin is de X-Trail opgefrist. Nissan past nieuwe materialen en afwerkingen toe om het interieur een hoogwaardiger uitstraling te geven. Zo is onder meer kastanjebruine, gewatteerde lederen bekleding verkrijgbaar. Daarnaast krijgt de middenconsole een nieuwe houtachtige afwerking en behoort hoogwaardige synthetische lederen bekleding tot de mogelijkheden.
De wijzigingen zijn niet alleen cosmetisch. Verwarmbare voor- en achterstoelen en een verwarmbaar stuurwiel verhogen het comfort tijdens koude dagen. Afhankelijk van de uitvoering beschikt de X-Trail daarnaast over een verschuifbare achterbank met een 40:20:40-verdeling, zonneschermen voor de achterpassagiers en een elektrisch panoramadak.
Voor wie meer luxe of praktisch gemak zoekt, zijn onder meer een BOSE-audiosysteem met tien luidsprekers, een verwarmbare voorruit en een trekhaak verkrijgbaar.

Voor het eerst Google built-in
Een belangrijke technologische vernieuwing is de komst van Google built-in. Het 12,3-inch HD NissanConnect-touchscreen geeft rechtstreeks toegang tot Google Maps, Google Assistant en Google Play. Een gekoppelde smartphone is daarvoor niet nodig.
Met Google Assistant kunnen inzittenden via spraakcommando’s bijvoorbeeld een bestemming invoeren, muziek selecteren of bepaalde functies van de auto bedienen.
Nissan heeft ook het camerasysteem uitgebreid. De nieuwe 3D Around View Monitor biedt acht verschillende weergaven rondom de auto. Zo kan de bestuurder beelden oproepen van de voorzijde, achterzijde, zijkanten en de vier hoeken van de X-Trail.
Daar komt de zogeheten Invisible Hood View bij. Die functie geeft als het ware zicht door de motorkap heen en maakt duidelijk waar de voorwielen zich bevinden. Dat kan bijvoorbeeld handig zijn op smalle wegen of onverhard terrein. T-Junction View geeft bij lage snelheid extra zicht bij onoverzichtelijke kruisingen en uitritten.
Ook ProPILOT met Navi-Link is verder verbeterd. Volgens Nissan reageert het systeem vloeiender, positioneert het de auto nauwkeuriger binnen de rijstrook en zijn zowel de verkeersbordherkenning als het remmen en accelereren verfijnd.

e-POWER zonder laadstekker
Voor de aandrijving blijft Nissan vertrouwen op e-POWER. Bij dit hybridesysteem worden de wielen uitsluitend door een elektromotor aangedreven. De benzinemotor is aanwezig om elektriciteit op te wekken en heeft geen rechtstreekse mechanische verbinding met de wielen.
Daardoor moet e-POWER eigenschappen bieden die doen denken aan een volledig elektrische auto, zoals direct beschikbare trekkracht, een vloeiende acceleratie en een relatief stille aandrijflijn, maar zonder dat de bestuurder de auto aan een laadpaal hoeft aan te sluiten.
Volgens Nissan rijden inmiddels meer dan 285.000 klanten in Europa met e-POWER in een QASHQAI of X-Trail.
Naast de versie met voorwielaandrijving is de X-Trail opnieuw verkrijgbaar met e-4ORCE. Deze uitvoering gebruikt elektrische vierwielaandrijving om de aandrijfkracht over de voor- en achteras te verdelen en zo de grip en stabiliteit te verbeteren.

N-TREK zet sterker in op avontuur
Binnen het vernieuwde aanbod krijgt de N-TREK een duidelijkere eigen identiteit. Deze uitvoering richt zich nadrukkelijk op bestuurders die de X-Trail gebruiken voor outdooractiviteiten, zoals mountainbiken, skiën en andere uitstapjes waarbij het interieur tegen een stootje moet kunnen.
Aan de buitenzijde is de N-TREK herkenbaar aan Magma Red-accenten op de bumpers en aan zwart-rode Nissan-logo’s. Ook zijn er specifieke N-TREK-emblemen en is op de achterzijde een subtiele verwijzing naar Mount Fuji aangebracht. De rode details keren terug in het stikwerk van het interieur.
Praktischer is de toepassing van waterafstotende CellCloth®-bekleding. Dit materiaal is bedoeld om beter bestand te zijn tegen bijvoorbeeld natte kleding, modderige spullen en buitensportuitrusting. Een elektrisch panoramadak behoort standaard tot de uitrusting van de N-TREK.
Prijzen Nissan X-Trail in Nederland
De vernieuwde Nissan X-Trail heeft in Nederland een vanafprijs van € 48.990. Nissan levert vier uitvoeringen: N-CONNECTA, N-TREK, TEKNA en TEKNA PLUS. Iedere versie kan worden gecombineerd met e-POWER 2WD of e-POWER met e-4ORCE 4WD. De vernieuwde Nissan X-Trail wordt in november in de Nederlandse showrooms verwacht. De eerste klantleveringen staan vanaf december gepland.