
1,3-liter benzinemotor voor Nissan Qashqai
Benzinemotor leverbaar in twee smaken

Nissan introduceert een nieuwe benzinemotor voor de Qashqai. Het gaat om een compacte 1,3-liter benzinemotor, leverbaar in twee smaken.
Twee smaken
De nieuwe 1,3-liter benzinemotor is er in de smaken DIG-T 140 pk (103 kW) en DIG-T 160 pk (117 kW). Nissan levert de motoren in combinatie met een handgeschakelde zesversnellingsbak. De versie met 160 pk is ook leverbaar met een nieuwe zeventrapsautomaat met dubbele koppeling (DCT). Voorwielaandrijving is standaard. Het onderhoudsinterval van de benzinemotor is verlengd van 20.000 naar 30.000 kilometer.
Prijzen
Vanaf eind november 2018 is de nieuwe benzinekrachtbron leverbaar. Bestellen kan overigens nu al. De DIG-T 140 is er vanaf 28.390 euro. Voor de DIG-T 160 vraagt Nissan op z’n minst 33.390 euro en voor de DIG-T 160 met DCT brengt Nissan 35.940 euro in rekening. Dieselen kan ook nog met een dCi 115. Die is er vanaf 31.540 euro (MY18).
New NissanConnect
Ohja, voordat we het vergeten. De Qashqai krijgt ook een nieuw infotainmentsysteem, genaamd New NissanConnect. Het systeem ondersteunt Apple CarPlay en Android Auto standaard, behalve op de basisuitvoering Visia.