
Mitsubishi ASX grondig vernieuwd
Inmiddels al 10 jaar oud, maar nog springlevend

De Mitsubishi ASX is een schot in de roos. Tien jaar na de lancering wordt het model nog in grote aantallen verkocht. Dus is het nog geen tijd om de ASX geheel te vervangen. Hij is wel grondig vernieuwd.
Sterkhouder
De meeste auto’s worden na zes à zeven jaar vervangen door een nieuwe generatie, maar de Mitsubishi ASX gaat nog even door. Het model is in de afgelopen jaren meerdere keren vernieuwd, maar nooit zo ingrijpend als nu.
Strakke neus
De voorzijde is compleet anders en ontworpen volgens de nieuwste designstijl van Mitsubishi, zoals we bij de vernieuwde Mitsubishi L200 pick-up ook al zagen. De achterkant is minder ingrijpend gewijzigd, maar de nieuwe led-achterlichten, achterbumper en zilveren skidplate zorgen wel voor een modernere uitstraling.
In het interieur in in feite alleen het centrale beeldscherm van het SDA-infotainmentsysteem nieuw. Het oogt strakker en mooier en bevat een groter touchscreen van 8-inch. Ook is de software vernieuwd en komen de duurste uitvoeringen met geïntegreerde TomTom-navigatie met real-time verkeersinformatie.
LEES OOK: Autotest – Mitsubishi Eclipse Cross (2018)
2.0 benzine
Voor de Europese markt wordt de vernieuwde Mitsubishi ASX geproduceerd met een 2,0-liter benzinemotor, gekoppeld aan een handbak of CVT-automaat en met 2WD of 4WD. Het is alleen nog niet bekend of alle varianten in Nederland gevoerd zullen worden.
De vernieuwde ASX staat als wereldprimeur op de Autosalon van Genève. De Nederlandse prijzen en geplande marktintroductie worden later bekend gemaakt. We verwachten het model na de zomer bij de dealers.
LEES OOK: Mitsubishi lanceert sterk vernieuwde L200 pick-up (2019)





