
Rijden op deze Qooder mag met een autorijbewijs
Getest: Qooder, een 4-wielige motorscooter
![]() |
Door Bart Oostvogels. Mede-hoofdredacteur AutoRAI.nl en MotorRAI.nl. In de wieg gelegd als automotive journalist. Een échte nieuwsjager en liefhebber van auto’s én motoren. Hoe lichter, hoe beter! Als het maar wielen heeft. |

Qooder klinkt je vast nieuw in de oren. Dit Zwitserse motorscootermerk timmert in Europa aan de weg met diverse motorscooters waar ook bezitters met een autorijbewijs op mogen rijden. We namen onlangs de proef op de som met deze Qooder, een 4-wielige motorscooter.
Regels
Er zijn wel wat regels, want helaas mag niet iedereen met een B-rijbewijs (autorijbewijs) direct wegrijden op deze Qooder. Een en ander is afhankelijk van wanneer je een autorijbewijs hebt behaald. Mensen die het rijbewijs B vòòr 19 januari 2013 hebben gehaald, hebben geluk. Dit mogen direct wegrijden. Heb je een autorijbewijs na 19 januari 2013 gehaald, dan moet je alsnog je rijbewijs A (motorrijbewijs) halen. Per 19 januari 2013 vallen de driewielige motorrijtuigen niet meer onder categorie B, maar onder categorie A. De nieuwe regels zijn het gevolg van de derde Europese rijbewijsrichtlijn. Met deze richtlijn worden de regels rondom rijbewijzen in Europa op elkaar afgestemd. Bekijk hieronder onze test van deze Qooder. En lees hier de complete test.
QOODER: 4-wielige motorscooter geschikt voor autorijbewijs (2020) – Test MotorRAI.nl – MotorRAI TV