Dit Chinese merk verkocht binnen no-time 100.000 auto’s in het Verenigd Koninkrijk en gaat ook in Nederland als een speer
AutoRAI.nl
De Chinese oversteek naar de Europese automarkt gaat met vallen en opstaan. Terwijl het ene merk alweer met de staart tussen de benen zich terugtrekt naar China of stug blijft aanmodderen om voet aan de grond te krijgen, gaat het bij andere merken juist als een speer. Neem Jaecoo: geen enkel Chinees merk werd tot nu toe zo warm verwelkomd door Europeanen.
Jaecoo
In Nederland gaat het hard met Jaecoo – daar zo meer over –, maar aan de andere kant van de plas gaat het helemaal hard. Binnen twee jaar tijd tikten zustermerken Omoda en Jaecoo (beide van moederbedrijf Chery Automobile) een knappe mijlpaal aan: meer dan 100.000 verkochte auto’s aan Britse bestuurders. Met die verkoopspurt pakken ze samen inmiddels bijna 5,7 procent van de Britse nieuwkoopmarkt mee. De Jaecoo 7 was zelfs enkele maanden het best verkochte model. Vrij uniek, voor een compleet nieuw merk.

En Nederland?
Ook op de Nederlandse wegen zie je ze steeds vaker. In minder dan een jaar tijd wist het Chinese merk vanuit het niets maar liefst 2.130 auto’s op geel kenteken te krijgen. De grote aanjager van dat succes? Net als bij de Britten is dat de populaire Jaecoo 7 SHS-P, die met 1.699 registraties goed is voor maar liefst 80 procent van de Nederlandse verkopen.
En Chery Automobile is nog lang niet klaar. De volgende stap? Auto’s verkopen onder hun eigen merknaam. De moedermaatschappij brengt straks ook gewoon modellen als ‘Chery’ naar Nederland. Benieuwd wat we daarvan kunnen verwachten? Dat vertellen we je in de video hieronder: