Prettig gestoord: Jeep Grand Cherokee Trackhawk
Deze SUV heeft 717 pk!

Leuk idee van Jeep: de 6,2-liter V8 uit de Dodge Challenger Hellcat lepelen in de Jeep Grand Cherokee. Het resultaat? De Jeep Grand Cherokee Trackhawk. Een monster-SUV.
Geen lichtgewicht
Met 2.433 kilogram is de Jeep Grand Cherokee Trackhawk absoluut geen lichtgewicht. Maar een V8 met een motorvermogen van 717 pk en 875 Nm koppel (Challenger Hellcat heeft 881 Nm) compenseert dat weer. De sprint van 0 naar 100 km/u duurt slechts 3,6 seconden. De topsnelheid is begrensd op 290 km/u. Voor een SUV absoluut niet onaardig.
LEES OOK: Jeep Grand Cherokee SRT – Rijtest
Ingenieus AWD-systeem
Jeep installeert een ingenieus AWD-systeem om alle power zo efficiënt mogelijk op het asfalt te krijgen. In de normale modus gaat veertig procent van alle kracht naar de vooras en zestig procent naar de achterwielen. Deze verdeling kan wisselen door de diverse rijmodi. In de modus Snow is de verdeling bijvoorbeeld fifty fifty en in Sport gaat er 65 procent naar achteren en 35 procent naar de voorwielen. De modus Track is het meest extreem: 70 procent naar achteren, 30 procent naar de vooras.
Caravanliefhebbers opgelet!
Voor caravanliefhebbers is er goed nieuws. In de Tow-modus, speciaal voor het trekken van aanhangers of caravans, gaat 70 procent naar de voorwielen. Het trekvermogen bedraagt 3.266 kilogram.
Uiterlijke verschillen
Er is natuurlijk al een Grand Cherokee SRT. Daar komt nu deze Grand Cherokee Trackhawk bij. De uiterlijke verschillen zijn beperkt. Iets andere bumpers, grotere luchtinlaten en vier uitlaatstukken zijn kenmerken van de Trackhawk. Ook grotere remmen – 400 mm vóór en 350 mm achter – behoren tot de standaarduitrusting.
Najaar
De Jeep Grand Cherokee Trackhawk debuteert op de New York International Auto Show (NYIAS) die van 14 tot 23 april duurt. De levering start dit najaar in de Verenigde Staten. Leveringsplannen in Europa zijn nog niet bekend. De Grand Cherokee SRT is wel in Nederland te koop.