
Audi SQ5 is terug als dieselvariant
Krachtige zescilinder met mild-hybrid technologie.

Audi brengt de SQ5 terug op de Nederlandse markt. Dit keer niet met een V6-benzinemotor, maar met dieselkracht. Net als als de vorige generatie SQ5 wordt de sportieve SUV opnieuw aangeboden met een 3.0 V6 TDI dieselmotor die dankzij allerlei slimme technieken maar liefst 255 kW (347 pk) en 700 Nm produceert. De nieuwe Audi SQ5 TDI is vanaf maart in Nederland te bestellen.
Turbo en elektrische compressor
Mede dankzij de elektrische compressor wordt tussen 2.500 en 3.000 tpm een koppel van 700 Nm naar de wielen gestuurd. In combinatie met de permanente vierwielaandrijving sprint de sportieve SUV in 5,1 seconden naar 100 km/u. De topsnelheid is begrensd op 250 km/u. Om al dat geweld in gang te zetten wordt de dieselmotor bijgestaan door een turbo, elektrische compressor en een mild-hybride systeem.
In de bagageruimte is een compacte lithium-ion accu geplaatst die energie opslaat en omvormt om de elektrische compressor aan te drijven. Bij toerentallen tot 1.650 is er namelijk te weinig druk in het uitlaatsysteem om de conventionele turbo te laten werken. Op dat moment springt de elektrische supercharger bij om het toerental van de turbo op te voeren. Volgens Audi heeft de SQ5 dan ook nagenoeg geen turbogat.

















Optioneel sportdifferentieel
Net als alle andere S-modellen is ook de SQ5 voorzien van permanente vierwielaandrijving. Bij normale omstandigheden worden vooral de achterwielen aangedreven. Op het moment dat de auto grip verliest, betrekt het systeem de voorwielen erbij. Afhankelijk van de omstandigheden stuurt het systeem zeventig of tachtig procent van het vermogen naar de achterwielen. Met het optionele sportdifferentieel wordt tijdens het insturen van een bocht het motorvermogen naar het buitenste achterwiel gestuurd.
LEES OOK: Vernieuwde Audi TT RS Coupé en Roadster houden vijfcilinder




Vanaf maart verkrijgbaar
Ten opzichte van de benzinevariant is het uiterlijk van de diesel-SQ5 nauwelijks veranderd. Reken dus op sportieve bumpers, sideskirts, grotere uitlaten en diverse logo’s. Binnenin onderscheidt hij zich door sportstoelen, een sportstuur en diverse carbonfiber details. De SQ5 is vanaf medio maart verkrijgbaar. Een vanafprijs wordt op een later moment bekendgemaakt.



