
Productie Volvo EX30 in Gent levert honderden banen op
Volvo EX30 nu ook 'made in Belgium'

Volvo produceert de volledig elektrische EX30 voortaan ook in de fabriek in Gent. Later dit jaar start er ook de productie van de EX30 Cross Country. De komst van de Volvo EX30 in Gent levert honderden banen op.
Ongeveer 350 nieuwe banen
De toevoeging van de Volvo EX30 aan de Gentse productielijn resulteert in ongeveer 350 nieuwe banen in de fabriek, wat de totale tewerkstelling op bijna 6.600 mensen brengt.
“De EX30 is van cruciaal belang voor ons om onze positie in de Europese premium EV-markt te versterken”, zegt Francesca Gamboni, Chief Manufacturing and Supply Chain Officer bij Volvo Cars. “Investeren in de Europese productie van de EX30 in Gent sluit perfect aan bij onze lang gekoesterde strategie om onze auto’s te bouwen waar ze het meest verkocht worden. Onze flexibele wereldwijde voetafdruk draagt bij aan onze veerkracht, waardoor we onze productieplannen soepel kunnen aanpassen.”

200 miljoen euro
Om de productie van de EX30 in Gent mogelijk te maken, investeerde het bedrijf de afgelopen jaren ongeveer 200 miljoen euro in zijn Belgische vestiging. Ingrijpende veranderingen in de fabriek omvatten de toevoeging van een volledig nieuw autoplatform, de installatie van bijna 600 nieuwe of vernieuwde robots, een uitbreiding van de batterijhal, een nieuwe deurproductielijn en een nieuwe assemblagelijn voor batterijpakketten.
De EX30-productie in Europa ondersteunt de duurzaamheids- en concurrentieagenda van de Europese Unie en is een investering in een toekomst die banen creëert en innovatie en elektrificatie omarmt. In de fabrieken in Gent, België en Torslanda, Zweden, produceert Volvo Cars nu tien verschillende elektrische en hybride automodellen in Europa.
Snel gerealiseerd
“Na de beslissing in het najaar van 2023 om de productie van de EX30 naar Gent te halen, konden we het nieuwe model in recordtijd industrialiseren”, zegt Stefan Fesser, manager van de Volvo Car-fabriek in Gent. “Dankzij het engagement en de medewerking van het hele Gentse team konden we de industrialisatietijd halveren. We zijn bijzonder trots dat we vandaag de EX30 kunnen verwelkomen en kunnen aantonen dat nieuwe technologie en innovatie ons in staat stellen om flexibeler te reageren op vragen uit de markt.”
Sinds 1965
De fabriek van Volvo Cars in Gent, gelegen aan de rand van de op twee na grootste stad van België en in het hart van het Noordzeehavengebied, opende zijn deuren in 1965 en is de enige overgebleven volledig ontwikkelde autofabriek in België. Samen met de fabriek in Torslanda is het een van de twee autofabrieken van Volvo Cars in Europa, met een derde in aanbouw in Slowakije. Naast de EX30 worden in de fabriek in Gent ook andere geëlektrificeerde modellen gebouwd: de volledig elektrische EX40 en EC40 en de hybride modellen XC40 en V60. In 2024 werden er iets meer dan 186.000 auto’s geproduceerd.














