
Volkswagen bouwt 150 miljoenste auto

Bijzonder moment in de Volkswagen-fabriek in Wolfsburg: daar rolde de 150 miljoenste Volkswagen van de band. Een waanzinnig aantal dat in 72 jaar, verdeeld over vijftig productielocaties in veertien landen bereikt is.
LEES OOK: Nu officieel: nieuwe Volkswagen T-Roc komt in drie smaken
De Volkswagen-productie startte op 27 december 1945 met de Type 1 Kever. Na de Tweede Wereldoorlog was dat het model dat de auto-industrie vormgaf. In totaal zijn er zo’n 21,5 miljoen Kevers gebouwd. De laatste werd in 2003 geproduceerd in Mexico.
Een jaar eerder had de Volkswagen Golf het productierecord van de Kever overgenomen. In 2002 verliet de 25 miljoenste Golf de assemblagelijn in Wolfsburg en in 2013 ging het model door de grens van 30 miljoen heen. Inmiddels staat de teller op meer dan 34 miljoen geproduceerde Golf-modellen.
Wereldwijd bestaat het Volkswagen-aanbod uit meer dan zestig modellen. Van de Passat zijn in totaal 20 miljoen stuks geproduceerd. De Jetta komt tot 19,5 miljoen en de Polo tot 17 miljoen. Het grootste aantal Volkswagens zag het levenslicht in Wolfsburg. Deze fabriek bouwde in de afgelopen 72 jaar ruim 44 miljoen auto’s.