
OV-reizigers kiezen nu voor occasion

Er worden opvallend veel occasions gekocht door reizigers die het OV nog steeds mijden. Dat schrijft auto.nl, een webshop voor auto’s.
Coronacrisis
Alleen al in de maand mei 2020 nam de online verkoop van occasions met 93 procent toe ten opzichte van de maand ervoor. Ook in juni houdt deze tendens aan met een stijging van 20 procent. Dit zijn aanzienlijke toenames ten opzichte van januari 2020, voordat de coronacrisis uitbrak. Nederlandse autobedrijven realiseerden in de maand mei de op één na de hoogste occasionverkoop ooit.
Alternatief vervoer
Uit recent onderzoek van branchevereniging BOVAG onder 1.185 consumenten blijkt dat ruim de helft van de OV-reizigers kiest voor alternatief vervoer. Daarvan geeft 57 procent aan meer met de auto te gaan reizen.
Openbaar vervoer-verlaters
Om tegemoet te komen aan de stijgende vraag en het openbaar vervoer-verlaters gemakkelijk te maken ander vervoer te regelen, opent auto.nl een tijdelijke vestiging in een bushokje op het Rembrandtplein. Door middel van een groot touchscreen in het hokje, kunnen reizigers die wachten op het openbaar vervoer binnen enkele minuten een auto bestellen.
Actie
Met deze ludieke actie hoopt het bedrijf snel een – al dan niet tijdelijk – alternatief te bieden voor reizen met de bus, metro, tram of trein. In maart hielp auto.nl met de actie #zorgheldenauto 700 zorgverleners al aan alternatief vervoer omdat zij wegens de aangepaste dienstregeling en besmettingsgevaar niet met het OV wensten te reizen. Het tijdelijke verkooppunt op het Rembrandtplein is tot 15 juli geopend.