
Monterey Car Week 2025: nog even doorfeesten tot 17 augustus

Monterey Car Week is een beetje als het ultieme meerdaags muziekfestival, maar dan voor de autoliefhebber. Je denkt na dag drie dat je alles wel gehad hebt, maar nee hoor. De beste acts moeten nog komen. Tot en met zondag 17 augustus staat er nog genoeg moois op de kalender om jouw autohart sneller te laten kloppen.
Monterey Car Week is in augustus even het epicentrum van de autowereld. Het begon ooit als een klein concours bij Pebble Beach, maar groeide uit tot een meerdaags autofeest dat de hele Monterey Peninsula in beslag neemt. De Californische kust vormt het decor voor al het moois dat de autowereld te bieden heeft. Denk aan hypercars die hun werelddebuut maken, klassiekers die na jaren restauratie weer schitteren, en veilingen waar bedragen vallen waar je een leuk rijtjeshuis voor kunt kopen. Dit kun je de komende dagen verwachten.
Donderdag 14 augustus – warmdraaien voor het slotweekend
De dag begint vroeg met de Pebble Beach Tour d’Elegance om 07:00 uur. Geniet van klassiekers die niet alleen mooi zijn, maar ook écht rijden. Vanaf 08:00 uur klinkt de veilinghamer bij Mecum Auctions Monterey op Del Monte Golf Course. Om 09:00 uur kun je kiezen: Italiaanse flair bij het Ferrari Owners Club Concours Carmel in Carmel-by-the-Sea, Duits vakmanschap bij Legends of the Autobahn op Pacific Grove Golf Links, snuffelen bij Pebble Beach RetroAuto of sfeer proeven in het Concours Village (hoek Stevenson en Forest Lake Road), waar je ook achter het stuur kruipt tijdens de Mercedes-Benz Drive Experience.
Om 10:00 uur is Ocean Avenue het domein van het Prancing Ponies Women’s Car Show, gevolgd door het Pebble Beach Classic Car Forum om 11:00 uur. Rond het middaguur duiken we in het houten verleden bij Woodies in the Woods in Grand Cypress Meadow, Asilomar. Vanaf 16:00 uur kun je wijnen bij Sportscar Vacationland bij Tira Nanza Wines. En wie nog energie over heeft sluit de dag swingend af bij Curves, Cars & Cabaret om 17:30 uur.
Vrijdag 15 augustus – van chique Quail tot ouderwetse rallypret
Je vrijdag begint stijlvol met de Porsche Club of America Werks Reunion op de Monterey Pines Golf Course – een soort reünie waar iedereen met een Porsche de show wil stelen. In het Monterey Conference Center vindt de RM Sotheby’s veiling plaats, waar deze McLaren F1 waarschijnlijk meer dan 23 miljoen dollar op zou moeten gaan brengen. Ook vindt deze dag The Quail plaats, ‘A Motorsports Gathering’. Daar zie je de crème de la crème van de autowereld.
Om 11:00 uur begint The Quail Auction van Bonhams, maar er is ook actie op straat: de Pacific Grove Rotary Concours Auto Rally vertrekt om 12:00 uur. Tegen de middag kun je even terug naar de jaren ’80 en ’90 bij The Paddock ft. RADwood bij Bayonet & Black Horse.
Zaterdag 16 augustus – van foute parels tot Italiaanse flair
Zaterdag start met het Concours d’Lemons bij Seaside City Hall Lawn. Hier draait het om de meest bizarre, roestige en ronduit foute auto’s. Daarna wordt het chique bij Concorso Italiano op de Bayonet Black Horse Golf Course, waar alles draait om Italiaanse schoonheid op vier wielen.
Tegelijkertijd is er Serata Campioni, een event met een racehistorie-sausje. In Seaside bruist het van de exotische bolides tijdens Exotics on Broadway, gratis toegankelijk en vol autospotmomenten. Later in de middag is er nog een feestje voor de tifosi: het Ferrari Event bij The Barnyard Shopping Village in Carmel.
Zondag 17 augustus – de grande finale
En dan… de afsluiter van een bizarre Monterey Car Week vol auto’s. Het Pebble Beach Concours d’Elegance. Op het gazon van Pebble Beach Golf Links komen de mooiste, zeldzaamste en vaak ook duurste klassiekers ter wereld bijeen. Zie het als het Oscar-gala van de autowereld, met de focus op echte klassiekers.
De primeurs waar we nog naar uitkijken
Alsof die evenementen nog niet genoeg zijn, strooit Monterey Car Week traditiegetrouw met wereldprimeurs. Dit zijn de onthullingen die deze week nog voor kippenvel moeten zorgen:
- Acura RSX – een volledig elektrische crossover-coupé met een naam die fans nog kennen van sportieve jaren 2000-coupés.
- Bugatti Brouillard – een hypercar met 1.578 pk en een carbon-aluminium chassis.
- Chevrolet ZR1X Quail Silver Edition – een speciale Corvette met exclusieve lakkleur en serieuze spierballen.
- Lamborghini Fenomeno (?)– dit is niet officieel bevestigd, maar waarschijnlijk staat de krachtigste Lamborghini ooit ons te wachten.
- Pagani parade – van de Zonda Monza tot de Huayra R, een complete stoet superexclusieve Italiaanse kunstwerken.
- Rezvani RR1 – een retro-supercar met Martini-striping, gebaseerd op de Porsche 911.
- Ringbrothers Aston Martin “Octavia” – restomod met een 805 pk sterke V8 en carbon body.
- Rivian R1S Quad Pebble Beach Edition – één uniek exemplaar met speciale lak, waarvan de veilingopbrengst naar schoonwaterprojecten gaat.
Nog even genieten
Kortom, als je de komende dagen in Monterey rondloopt, hoef je je niet af te vragen of er wat te doen is. Je moet eerder kiezen wat je vooral wel wilt zien. En als buitenstaander is het vooral zaak om je tijdlijn in de gaten te houden, om toch nog wat moois van het feestje aan de andere kant van de plas mee te krijgen.