
Extreme avondspits verwacht door stormachtig weer: hier ontstaan vanmiddag de ergste files
Flinke regenval zorgt voor files

De afgelopen twee weken hebben we in Nederland alle vier verschillende jaargetijden voorbij zien komen. Winter, lente en zelfs zomer wisselden elkaar in een hoog tempo af. Vandaag is het herfstseizoen aan de beurt. Vanwege hevige regenval en windstoten wordt er een extreme avondspits verwacht.
Guess who’s back?
We hebben er inmiddels al langzaam aan kunnen wennen: dagelijks in de file staan. Sinds het vervallen van het thuiswerkadvies stappen we ’s ochtends weer massaal in de auto om onszelf naar kantoor te vervoeren, om vervolgens op hetzelfde tijdstip aan het eind van de middag weer aan de terugreis te beginnen. Volgens de ANWB zijn daarom op diverse snelwegen de dagelijkse files weer terug. De situatie is nog niet zo dramatisch als in 2019 – voor de pandemie – toen er op bijna alle snelwegen in Nederland dagelijks files stonden.

Herfstweer
Vandaag heb je grote kans dat je extra lang in de file staat. Als je al buiten bent geweest of even uit het raam kijkt, weet je al hoe dat komt: het regent pijpestelen. In het noorden en midden van het land valt 10 tot 20 millimeter regen en er waait een krachtige (zuid)westenwind. Weeronline verwacht daarom een extra zware avondspits. Het regengebied verschuift in de loop van de middag vanuit het noordwesten naar het midden, oosten en zuiden van Nederland. De meeste files tijdens de avondspits zullen daarom waarschijnlijk ontstaan in Utrecht, Gelderland en Noord-Brabant, maar ook het verkeer rond Rotterdam moet vanwege het slechte weer rekening houden met lange files.
De hele week files
Terugkijkend op de afgelopen dagen kan geconcludeerd worden dat er van stabiel lenteweer al even geen sprake meer is. De komende dagen wordt dat niet beter. Volgens Weeronline.nl gaat het vrijwel elke dag regenen, waardoor de kans op een zware ochtend- en avondspits de hele week groot is.
Lees ook: Hoelang kun je met een elektrische auto in de file staan?